Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/28/2013 08:40 PM
                   Emory Crossplex Invitational - 1/28/2013                    
                     Birmingham Crossplex, Birmingham, Al.                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Mangle, Lashaquita           Claflin                 14.46m   47-05.25 
  2 Sears, Madison               Shorter                 13.30m   43-07.75 
  3 Goodmon, Breann              Clayton                 12.30m   40-04.25 
  4 Crawford, Jessica            Claflin                 12.29m   40-04.00 
  5 Mathews, Alisia              Ala Hunt                11.63m   38-02.00 
  6 Robinson, Ciara              Claflin                 11.19m   36-08.50 
  7 Baskin, Elisa                Ala Hunt                10.28m   33-08.75 
 
Event 2  Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rauhof, Bryce                Clayton                 14.31m   46-11.50 
  2 Reece, Andrew                Birm                    12.33m   40-05.50 
  3 Jarl, Taylor                 Emory                   11.39m   37-04.50 
  4 Adams, John                  Miss Col               J11.39m   37-04.50 
  5 Alston, JaVanti              Bethel                  11.23m   36-10.25 
  6 Morris, Jonathan             Claflin                 11.17m   36-07.75 
  7 Gilbert, Chris               Clayton                 10.97m   36-00.00 
  8 Seigel, Jack                 Emory                   10.87m   35-08.00 
  9 Dickens, Brian               Bethel                  10.29m   33-09.25 
 10 Lester, Wil                  Ala Hunt                10.05m   32-11.75 
 11 bradford, kynothy            Claflin                  9.95m   32-07.75 
 12 Jacobs, Preston              Ala Hunt                 9.91m   32-06.25 
 13 Machen, Cameron              Miss Col                 8.05m   26-05.00 
 -- Alexis, Daniel               Shorter                   FOUL            
 -- Bassen, James                Emory                     FOUL            
 
Event 3  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Baskin, Elisa                Ala Hunt                12.10m   39-08.50 
  2 Robinson, Ciara              Claflin                 11.65m   38-02.75 
  3 Mangle, Lashaquita           Claflin                 11.46m   37-07.25 
  4 Moore, Shelby                Birm                    10.77m   35-04.00 
  5 Mathews, Alisia              Ala Hunt                10.62m   34-10.25 
  6 Sears, Madison               Shorter                 10.07m   33-00.50 
  7 Harris, Janay                Emory                    9.95m   32-07.75 
  8 McAfee, LeighAnn             TN Wes                   9.79m   32-01.50 
  9 Fagan, Leeanne               Emory                    9.60m   31-06.00 
 10 Crawford, Jessica            Claflin                  9.50m   31-02.00 
 11 Williams, Taylor             Emory                    8.96m   29-04.75 
 12 Tull, Ulrica                 Emory                    8.28m   27-02.00 
 13 Miles, Alissa                Claflin                  7.99m   26-02.75 
 
Event 4  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Des Marais, Scott            Furman                  13.67m   44-10.25 
  2 Alexis, Daniel               Shorter                 13.01m   42-08.25 
  3 Jarl, Taylor                 Emory                   12.12m   39-09.25 
  4 Adams, John                  Miss Col                12.05m   39-06.50 
  5 Lester, Wil                  Ala Hunt                11.96m   39-03.00 
  6 Seigel, Jack                 Emory                   11.74m   38-06.25 
  7 Ard, Ryan                    Birm                    11.59m   38-00.25 
  8 Jacobs, Preston              Ala Hunt                11.35m   37-03.00 
  9 Sampson, Billy               Bethel                  11.29m   37-00.50 
 10 Bassen, James                Emory                   11.03m   36-02.25 
 11 Machen, Cameron              Miss Col                10.94m   35-10.75 
 12 Reece, Andrew                Birm                    10.12m   33-02.50 
 13 Johnson, Keyvin              Rust                    10.05m   32-11.75 
 14 Adesoli, Ahmad               Rust                    10.03m   32-11.00 
 15 Deason, Andrew               Bethel                   9.90m   32-05.75 
 16 Taylor, Kendarius            Rust                     9.70m   31-10.00 
 17 bradford, kynothy            Claflin                  9.52m   31-03.00 
 18 Morris, Jonathan             Claflin                  9.45m   31-00.00 
 19 Gilbert, Chris               Clayton                  9.33m   30-07.50 
 20 Alston, JaVanti              Bethel                   8.87m   29-01.25 
 21 Blair, Victor                Claflin                  8.60m   28-02.75 
 22 Hagood, Will                 Birm                     8.27m   27-01.75 
 
Event 5  Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hackworth, Kenyattia         Hinds                    5.75m   18-10.50 
  2 Daley, Tamala                Shorter                  5.56m   18-03.00 
  3 Thomas, Chelsey              Shorter                  5.38m   17-08.00 
  4 Jackson, Desherra            Hinds                    5.34m   17-06.25 
  5 Ford, Theresa                Emory                    5.33m   17-06.00 
  6 Aldana, Anelise              Shorter                  5.27m   17-03.50 
  7 Briscoe, Alex                Ala Hunt                 5.21m   17-01.25 
  8 Scaife, Desni                Ala Hunt                 5.14m   16-10.50 
  9 Garrett, Ronnika             Bethel                   5.00m   16-05.00 
 10 Durant, Chante               Claflin                  4.85m   15-11.00 
 11 Jones, Brittani              Claflin                  4.79m   15-08.75 
 12 Ameen, Khadijah              Emory                    4.71m   15-05.50 
 13 Richardson, Jhaquil          Clayton                  4.70m   15-05.00 
 14 Satterfield, Kaileigh        Shorter                  4.56m   14-11.50 
 15 Madison, Jasmine             Clayton                  4.47m   14-08.00 
 16 Williams, Taylor             Emory                    4.42m   14-06.00 
 17 Harris, Kaycee               TN Wes                   4.34m   14-03.00 
 18 Moore, Shelby                Birm                     4.24m   13-11.00 
 19 Conway, Christian            Emory                    4.23m   13-10.50 
 20 Epps, Alicia                 Rust                     4.14m   13-07.00 
 21 Turner, Mercedes             Rust                     4.09m   13-05.00 
 22 Stanley, Stephanie           Birm                     3.87m   12-08.50 
 23 Phillips, Katharine          TN Wes                   3.84m   12-07.25 
 -- Matchingtouch, Jameka        Bethel                    FOUL            
 -- Milton, Latycia              Unattached              X5.37m   17-07.50 
 
Event 6  Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Burns, Stony                 Bethel                   6.75m   22-01.75 
  2 James, Luke                  Bethel                   6.59m   21-07.50 
  3 Huntley, Allen               Shorter                  6.41m   21-00.50 
  4 Howard, Kedemah              Shorter                  6.39m   20-11.75 
  5 Hoberman, Max                Emory                    6.28m   20-07.25 
  6 Moserowitz, Mike             Emory                    6.20m   20-04.25 
  7 Nguyen, Paul                 Emory                    6.04m   19-09.75 
  8 Miller, Dashawn              Claflin                  5.98m   19-07.50 
  9 Sampson, Billy               Bethel                   5.95m   19-06.25 
 10 Warren, Cole                 Furman                   5.76m   18-10.75 
 11 Blair, Victor                Claflin                  5.73m   18-09.75 
 12 Jones, Devin                 Ala Hunt                 5.68m   18-07.75 
 13 Jenkins, Reginald            Rust                     5.63m   18-05.75 
 14 Sherrill, Aaron              Birm                     5.56m   18-03.00 
 14 Dudley, Maurice              Claflin                  5.56m   18-03.00 
 16 Jennings, Michael            Claflin                  5.37m   17-07.50 
 17 Ham, Da'Savian               Rust                     5.36m   17-07.00 
 18 Koh, Spencer                 Emory                    5.26m   17-03.25 
 19 Brinker, Quemell             Rust                     5.10m   16-08.75 
 20 Priest, Carson               Furman                   5.09m   16-08.50 
 21 Loggins, Kevin               Birm                     4.78m   15-08.25 
 22 Black, Ryan                  Claflin                  3.92m   12-10.50 
 -- Dent, Daniel                 Unattached              X6.82m   22-04.50 
 -- Cherfils, Sadrac             Unattached              X6.34m   20-09.75 
 
Event 7  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chambers, Tiffany            Harding                  3.55m   11-07.75 
  2 Kim, Elaina                  Emory                    3.20m   10-06.00 
  3 Aiello, Alexandra            Emory                    3.05m   10-00.00 
  4 Hodges, Jessica              Miss Col                J3.05m   10-00.00 
 
Event 8  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ballard, Hank                Birm                     4.55m   14-11.00 
  2 Winslager, Josh              Harding                  4.40m   14-05.25 
  3 Perry, Colin                 Birm                     4.25m   13-11.25 
  4 Kim, Andy                    Emory                    4.10m   13-05.25 
  5 Blair, Victor                Claflin                  3.95m   12-11.50 
  6 Poyhonen, Phillip            Emory                    3.80m   12-05.50 
  7 Mennel, Louis                Emory                   J3.80m   12-05.50 
 -- Jones, Devin                 Ala Hunt                    NH            
 -- Jennings, Michael            Claflin                     NH            
 -- Koufidis, Stefanos           Unattached              X5.00m   16-04.75 
 
Event 9  Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Matthews, Jessica            Clayton                 12.13m   39-09.75 
  2 Aldana, Anelise              Shorter                 11.07m   36-04.00 
  3 Briscoe, Alex                Ala Hunt                10.75m   35-03.25 
  4 Lake, Zandra                 Shorter                 10.58m   34-08.50 
  5 Richardson, Jhaquil          Clayton                 10.39m   34-01.25 
  6 Scaife, Desni                Ala Hunt                10.27m   33-08.50 
  7 Worsfold, Camilla            Emory                   10.01m   32-10.25 
 -- Ameen, Khadijah              Emory                     FOUL            
 -- Turner, Mercedes             Rust                      FOUL            
 -- Moore, Shelby                Birm                      FOUL            
 -- Stanley, Stephanie           Birm                      FOUL            
 -- Milton, Latycia              Unattached             X11.51m   37-09.25 
 
Event 10  Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 James, Luke                  Bethel                  14.36m   47-01.50 
  2 Johnson, David               Shorter                 13.87m   45-06.25 
  3 Hoberman, Max                Emory                   13.42m   44-00.50 
  4 Howard, Kedemah              Shorter                 13.29m   43-07.25 
  5 Brown, Anfrenee              Rust                    12.20m   40-00.50 
  6 Deason, Andrew               Bethel                  12.05m   39-06.50 
  7 Sherrill, Aaron              Birm                    11.38m   37-04.00 
  8 Koh, Spencer                 Emory                   11.34m   37-02.50 
 -- Jenkins, Reginald            Rust                      FOUL            
 -- Patton, Joshua               Birm                      FOUL            
 -- Dudley, Maurice              Claflin                   FOUL            
 -- Cherfils, Sadrac             Unattached             X14.34m   47-00.75 
 
Event 11  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Thomas, Chelsey              Shorter                  1.68m    5-06.00 
  2 Ford, Theresa                Emory                    1.63m    5-04.25 
  3 Jackson, Desherra            Hinds                    1.58m    5-02.25 
  3 Stevenson, Sierra            Ala Hunt                 1.58m    5-02.25 
  5 Pearson, Bailey              Harding                 J1.58m    5-02.25 
  6 Moore, Shelby                Birm                     1.48m    4-10.25 
  7 Lewis, Keneisha              Ala Hunt                 1.43m    4-08.25 
  8 Araiinejad, Nadia            Ala Hunt                J1.43m    4-08.25 
  9 Satterfield, Kaileigh        Shorter                  1.38m    4-06.25 
 
Event 12  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Devin                 Ala Hunt                 1.98m    6-06.00 
  2 Mackey, Doug                 Ala Hunt                 1.88m    6-02.00 
  3 Bassell, Brandon             Emory                    1.83m    6-00.00 
  4 Deason, Andrew               Bethel                   1.78m    5-10.00 
  5 Brown, Anfrenee              Rust                    J1.78m    5-10.00 
  6 Perry, Colin                 Birm                     1.73m    5-08.00 
  7 Sampson, Billy               Bethel                   1.68m    5-06.00 
  8 Sherrill, Aaron              Birm                     1.63m    5-04.25 
 -- Blair, Victor                Claflin                     NH            
 
Event 13  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Kirk                 Shorter                   6.82q  3 
  2 Talton, Nigel                Unattached               X6.91q  2 
  3 Huntley, Allen               Shorter                   6.97q  5 
  4 Dent, Daniel                 Unattached               X7.02q  6 
  5 Speight, Demarcus            Miss Col                  7.05q  1 
  6 Burns, Stony                 Bethel                    7.07q  1 
  7 Reed, Micah                  Shorter                   7.08q  4 
  8 May, Rico                    Ala Hunt                  7.08q  5 
  9 Cage, Dezmen                 Ala Hunt                  7.11q  6 
 10 Moon, Bradley                Shorter                   7.11q  3 
 11 Johnson, Brian               Bethel                    7.12q  4 
 12 Browne, Richard              Unattached               X7.12q  1 
 13 Mann, Cordarious             Bethel                    7.14q  5 
 14 Moore, Tyrell                Unattached               X7.15q  2 
 15 Breaker, Travell             Claflin                   7.16q  2 
 16 Clay, Wesley                 Shorter                   7.23q  4 
 17 Dixon, Ben                   Miss Col                  7.26   5 
 18 Gay, Devin                   Claflin                   7.27   3 
 19 Gipson, Kory                 Chatt                     7.27   2 
 20 Helvie, Devin                Shorter                   7.28   3 
 21 Archer, Andrew               Birm                      7.29   2 
 22 Davis, Chauncey              Claflin                   7.31   3 
 23 Jean-Baptiste, Samuel        Emory                     7.42   6 
 24 Black, Ryan                  Claflin                   7.45   2 
 25 Shannon, Jared               Miss Col                  7.45   6 
 26 Rodriquez, Raul              Furman                    7.46   4 
 27 Crosby, Tony                 Emory                     7.47   1 
 28 Louima, Wilson               Clayton                   7.49   2 
 29 Clark, Carter                TN Wes                    7.52   1 
 30 Knox, Cameron                TN Wes                    7.52   3 
 31 Nguyen, Paul                 Emory                     7.52   5 
 32 Russell, Shelby              Clayton                   7.52   3 
 33 Koh, Spencer                 Emory                     7.53   4 
 34 Loggins, Kevin               Birm                      7.65   7 
 35 Mohile, Ankush               Emory                     7.76   6 
 36 Porter, Samuel               Miss Col                  8.00   7 
 
Event 13  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Wilson, Kirk                 Shorter                   6.83   1 
  2 Huntley, Allen               Shorter                   6.86   1 
  3 Speight, Demarcus            Miss Col                  6.95   1 
  4 May, Rico                    Ala Hunt                  6.97   1 
  5 Cage, Dezmen                 Ala Hunt                  7.00   1 
  6 Burns, Stony                 Bethel                    7.02   1 
  7 Moon, Bradley                Shorter                   7.03   1 
  8 Reed, Micah                  Shorter                   7.05   1 
  9 Johnson, Brian               Bethel                    7.15   2 
 10 Breaker, Travell             Claflin                   7.19   2 
 11 Clay, Wesley                 Shorter                   7.26   2 
 12 Mann, Cordarious             Bethel                    7.28   2 
 -- Talton, Nigel                Unattached               X6.79   2 
 -- Dent, Daniel                 Unattached               X6.91   2 
 -- Browne, Richard              Unattached               X6.99   2 
 -- Moore, Tyrell                Unattached               X7.12   2 
 
Event 14  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hackworth, Kenyattia         Hinds                     7.77q  6 
  2 Williams, CeCe               Unattached               X7.79q  2 
  3 Adjibaba, Debora             Emory                     7.81q  5 
  4 Byrd, Pamala                 Hinds                     7.83q  4 
  5 Montague, Arielle            Bethel                    7.89q  1 
  6 Thomas, Chelsey              Shorter                   7.90q  3 
  7 Tolbert, Mariah              Ala Hunt                  7.90q  2 
  8 Goode, Tiarra                Birm                      7.91q  4 
  9 Shipp, Kieyiera              Hinds                     7.93q  5 
 10 Matchingtouch, Jameka        Bethel                    7.94q  6 
 11 Anwah, Ifeoma                Ala Hunt                  8.04q  6 
 12 Jackson, Jasmine             Shorter                   8.07q  3 
 13 Smith, Alexis                Shorter                   8.08q  4 
 14 Jannah, Khadijah             Ala Hunt                  8.13q  1 
 15 Brown, Whitney               N Ala.                    8.17q  2 
 16 Matthews, Jessica            Clayton                   8.17q  6 
 17 Monroe, Morgan               Emory                     8.22   5 
 18 Lake, Zandra                 Shorter                   8.31   5 
 19 Aldana, Anelise              Shorter                   8.31   2 
 20 Madison, Jasmine             Clayton                   8.33   4 
 21 Hannah, Molly                N Ala.                    8.33   3 
 22 Haynes, Marquisha            Miss Col                  8.38   4 
 22 Durant, Chante               Claflin                   8.38   6 
 24 Richardson, Jazman           Claflin                   8.44   6 
 25 Holmes, Misha                Furman                    8.52   3 
 26 Jones, Brittani              Claflin                   8.56   5 
 27 Madden, Melissia             Bethel                    8.60   1 
 28 Phillips, Katharine          TN Wes                    8.61   6 
 29 Hall, Mykeal                 Miss Col                  8.64   3 
 30 Robinson, Markia             Birm                      8.66   2 
 31 Murphy, Shannon              Furman                    8.69   1 
 32 Hodges, Jessica              Miss Col                  8.70   1 
 33 Conway, Christian            Emory                     8.80   3 
 34 Reinemund, Chrissy           Furman                    8.81   5 
 35 McAfee, LeighAnn             TN Wes                    8.81   4 
 36 Guthrie, Taylor              Birm                      8.85   6 
 37 Gresham, Jalissa             TN Wes                    8.94   2 
 38 Bell, Zarinah                Chatt                     9.85   3 
 
Event 14  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hackworth, Kenyattia         Hinds                     7.76   1 
  2 Byrd, Pamala                 Hinds                     7.80   1  7.791
  3 Adjibaba, Debora             Emory                     7.80   1  7.794
  4 Shipp, Kieyiera              Hinds                     7.80   1  7.798
  5 Goode, Tiarra                Birm                      7.83   1 
  6 Anwah, Ifeoma                Ala Hunt                  7.84   2 
  7 Tolbert, Mariah              Ala Hunt                  7.86   1 
  8 Montague, Arielle            Bethel                    7.92   1 
  9 Thomas, Chelsey              Shorter                   7.99   1 
 10 Jackson, Jasmine             Shorter                   8.05   2 
 11 Matchingtouch, Jameka        Bethel                    8.09   2 
 12 Smith, Alexis                Shorter                   8.11   2 
 13 Jannah, Khadijah             Ala Hunt                  8.14   2 
 14 Brown, Whitney               N Ala.                    8.40   2 
 -- Williams, CeCe               Unattached               X7.68   2 
 
Event 15  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brunson, Larry               Claflin                   8.42q  1 
  2 Dobbins, Henry               Bethel                    9.04q  2 
  3 Mohile, Ankush               Emory                     9.06q  1 
  4 Rabushka, Adam               Emory                     9.11q  2 
  5 Hedlund, Stephen             Harding                   9.20q  1 
  6 Mize, Tyler                  TN Wes                    9.35q  2 
  7 Blair, Victor                Claflin                  10.18q  2 
  8 Deason, Andrew               Bethel                   10.24q  1 
 
Event 15  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brunson, Larry               Claflin                   8.30  
  2 Dobbins, Henry               Bethel                    8.93  
  3 Rabushka, Adam               Emory                     8.96  
  4 Mohile, Ankush               Emory                     9.09  
  5 Hedlund, Stephen             Harding                   9.27  
  6 Mize, Tyler                  TN Wes                    9.44  
  7 Blair, Victor                Claflin                   9.69  
 -- Deason, Andrew               Bethel                      DQ  
 
Event 16  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goode, Tiarra                Birm                      9.01q  1 
  2 Monroe, Morgan               Emory                     9.13q  2 
  3 Daley, Tamala                Shorter                   9.20q  3 
  4 Johnson, Kimaya              Ala Hunt                  9.22q  3 
  5 Davidson, Kryslynn           Shorter                   9.29q  1 
  6 Lake, Zandra                 Shorter                   9.40q  1 
  7 Satterfield, Kaileigh        Shorter                   9.63q  2 
  8 Pearson, Bailey              Harding                   9.68q  2 
  9 Ford, Theresa                Emory                     9.82q  3 
 10 Varnedoe, Jozlyn             Clayton                   9.94q  2 
 11 Tynes, Morgan                Miss Col                 10.10q  1 
 12 Washington, Jasmine          Hinds                    10.13q  1 
 13 Stevenson, Sierra            Ala Hunt                 10.17q  2 
 14 Walker, Shanice              Clayton                  10.21q  1 
 15 Parra, Hannah                Emory                    10.36q  3 
 16 Worsfold, Camilla            Emory                    10.49q  3 
 17 Blackmon, Tori               TN Wes                   10.89   3 
 18 Hall, Mykeal                 Miss Col                 11.06   2 
 
Event 16  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Goode, Tiarra                Birm                      8.91   1 
  2 Johnson, Kimaya              Ala Hunt                  9.01   1 
  3 Monroe, Morgan               Emory                     9.16   1 
  4 Lake, Zandra                 Shorter                   9.33   1 
  5 Davidson, Kryslynn           Shorter                   9.40   1 
  6 Pearson, Bailey              Harding                   9.71   1 
  7 Varnedoe, Jozlyn             Clayton                   9.73   2 
  8 Washington, Jasmine          Hinds                     9.75   2 
  9 Satterfield, Kaileigh        Shorter                   9.77   1 
 10 Stevenson, Sierra            Ala Hunt                  9.91   2 
 11 Ford, Theresa                Emory                     9.94   2 
 12 Tynes, Morgan                Miss Col                 10.23   2 
 13 Parra, Hannah                Emory                    10.31   2 
 14 Walker, Shanice              Clayton                  10.35   2 
 15 Worsfold, Camilla            Emory                    10.44   2 
 
Event 17  Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Winslow, Vicky               Ala Hunt               5:08.56  
  2 Edwards, Calleson            Emory                  5:19.71  
  3 Valadez, Racquel             Clayton                5:27.65  
  4 Belmudes, Monique            Clayton                5:29.10  
  5 White, Sarah                 Bryan                  5:30.80  
  6 Spencer, Andrea              Bryan                  5:30.84  
  7 Galvin, Taylor               Clayton                5:33.15  
  8 Johnson, Meredith            Miss Col               5:38.50  
  9 Crawford, Kelsey             Ala Hunt               5:44.72  
 10 Collins, Charlotte           Berry                  5:47.12  
 11 Lovelace, Lori Anna          N Ala.                 6:02.00  
 12 Mimbs, Stephanie             Berry                  6:06.67  
 13 Simpson, Stephanie           N Ala.                 6:08.40  
 14 Heflin, Kayla                Berry                  6:27.92  
 15 David, Rebecca               Hinds                  6:40.04  
 
Event 18  Men 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Binns, Blaise                Ala Hunt               4:16.82  
  2 Stephens, Alex               Bryan                  4:16.92  
  3 Brogdon, Shane               Miss Col               4:18.00  
  4 Klecker, John                Furman                 4:18.23  
  5 Perez, James                 Furman                 4:19.64  
  6 Ursprung, Matt               Ala Hunt               4:23.14  
  7 Evans, Andre                 Harding                4:24.31  
  8 Johnston, Joel               Bryan                  4:28.08  
  9 Gossett, Bradley             Furman                 4:29.44  
 10 Cheruiyot, Hilary            TN Wes                 4:31.28  
 11 Yates, Madison               Bryan                  4:31.58  
 12 Cooke, Tyler                 Emory                  4:32.84  
 13 Fleischhacker, Alex          Emory                  4:34.58  
 14 Davis, Brandon               Berry                  4:35.07  
 15 Simmons, Jacob               TN Wes                 4:37.30  
 16 Young, Caleb                 TN Wes                 4:39.72  
 17 Richardson, Kenneth          Ala Hunt               4:41.90  
 18 Ashforth, Hank               Emory                  4:43.09  
 19 White, John                  Birm                   4:45.44  
 20 Wild, Scotty                 Birm                   4:46.11  
 21 Jarvis, Scott                Emory                  4:49.74  
 22 Montgomery, Kevin            TN Wes                 4:53.55  
 23 Stocks, Lucas                Berry                  5:04.04  
 24 Mason, Kevin                 Berry                  5:30.73  
 -- Moshier, Josh                Unattached                XDNF  
 -- Woodman, John                Unattached            X4:37.34  
 
Event 19  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Walker, Ayana                Shorter                  56.41   1 
  2 Ballard, Ashley              Shorter                  57.04   1 
  3 Bell, Portia                 Harding                  57.11   2 
  4 Martin, Kimari               Hinds                    57.18   8 
  5 Leonard, Kaele               Emory                    57.83   1 
  6 Blanc, Julie-Anne            Bethel                   58.03   2 
  7 Rhodes, Shaterrica           Hinds                    58.20   1 
  8 Montague, Arielle            Bethel                   58.39   2 
  9 Pennix, Lauren               Claflin                  58.47   1 
 10 Robinson, Iris               Hinds                    58.50   7 
 11 Spikes, Lakeisha             Shorter                  59.00   2 
 12 Garrett, Ronnika             Bethel                 1:00.11   3 
 13 Taylor, Jazmyne              Chatt                  1:01.06   3 
 14 Jude, Sarah                  Shorter                1:01.10   3 
 15 Gilbert, Rachel              Furman                 1:01.26   4 
 16 Byrd, Carrie                 Claflin                1:01.54   3 
 17 Aiello, Alexandra            Emory                  1:02.21   3 
 18 Jones, Justina               TN Wes                 1:02.72   4 
 19 Wilton, Alexa                Furman                 1:02.77   4 
 20 Walker, Shanice              Clayton                1:03.10   5 
 21 Daniels, Elie                Furman                 1:03.44   5 
 22 Jablon, Nicole               Emory                  1:03.95   4 
 23 Brown, Whitney               N Ala.                 1:04.94   8 
 24 Kemp, LaTerrika              Hinds                  1:05.60   8 
 25 Lewis, Keneisha              Ala Hunt               1:06.08   6 
 26 Tynes, Morgan                Miss Col               1:07.02   6 
 27 Chisholm, Brittany           Birm                   1:08.20   7 
 28 Moscioni, Lauren             Furman                 1:08.42   6 
 29 Rayburn, Hope                N Ala.                 1:12.31   7 
 30 Hubbell, Regan               Birm                   1:12.78   6 
 
Event 20  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Giles, Zacharias             Claflin                  48.45   1 
  2 Rice, Cole                   Shorter                  49.59   2 
  3 Goddard, Adrian              Ala Hunt                 49.78   2 
  4 Belcher, Landon              Harding                  49.82   1 
  5 Smith, Adika                 Shorter                  50.60   3 
  6 Thermidor, Edens             Chatt                    51.12   1 
  7 Roachfoard, Gregory          Shorter                  51.40   3 
  8 Nicholas, Dinero             Clayton                  51.81   5 
  9 Rodriquez, Raul              Furman                   52.01   5 
 10 Duskin, Zach                 Furman                   52.07   5 
 11 Archer, Andrew               Birm                     52.08   3 
 12 Bagwell, Dillon              Harding                  52.11   3 
 13 Warren, Cole                 Furman                   52.21   4 
 14 Babbage, Brain               Furman                   52.25   5 
 15 Simmons, William             Claflin                  52.29   7 
 16 Moore, Ryan                  Shorter                  52.43   5 
 17 Gipson, Kory                 Chatt                    53.18   4 
 18 Phillips, Cliff              Chatt                    53.39   4 
 19 Dobbins, Henry               Bethel                   53.73   6 
 20 Blackwood, James             Birm                     56.51   7 
 21 Robinson, Kwame              Bethel                   56.82   8 
 22 Patton, Joshua               Birm                     57.09   7 
 23 White, Essic                 Rust                     57.10   7 
 24 Gibase, Robert               Berry                    59.37   8 
 25 Blair, Victor                Claflin                1:01.83   7 
 26 Conley, Thomas               Rust                   1:03.14   8 
 -- White, Dwight                Shorter                     DQ   4  Impeaded the runner
 -- Sanford, Donald              Unattached              X47.74   1 
 -- Dameron, Randall             Unattached              X47.80   1 
 -- Fair, Malik                  Unattached              X49.39   2 
 -- Ferguson, Taiwan             Unattached              X49.79   3 
 -- Swinson, Terrance            Unattached              X50.28   3 
 -- Davis, Jamal                 Unattached              X51.03   2 
 -- Kirk, Isaiah                 Unattached              X54.03   6 
 
Event 21  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mahone, Jerrica              Ala State              2:15.43  
  2 Crane, Stephanie             Emory                  2:15.49  
  3 Bailey, Dallis               Harding                2:18.04  
  4 Gogniat, Marissa             Emory                  2:21.80  
  5 Wilson, Shantia              Ala State              2:21.87  
  6 Gray, Jessica                Bethel                 2:22.64  
  7 Helm, Daisy                  Shorter                2:24.90  
  8 Bass, Katie                  Birm                   2:25.33  
  9 Williams, Robbiccaa          TN Wes                 2:25.94  
 10 Woolley, McKenzie            Furman                 2:26.44  
 11 Smith, Soyong                Ala State              2:26.66  
 12 Crouch, Kenley               N Ala.                 2:32.17  
 13 Doolan, Alyssa               Emory                  2:32.51  
 14 Wallace, Reneisha            Bethel                 2:34.31  
 15 Sims, Cyerra                 Bethel                 2:36.73  
 16 Hodnett, Jesse               TN Wes                 2:37.61  
 17 Lovelace, Lori Anna          N Ala.                 2:38.06  
 18 Gayle, Deanna                Chatt                  2:38.08  
 19 Fredette, Nicole             Berry                  2:39.35  
 20 Johnson, Keshae              Bethel                 2:39.52  
 21 Watson, Nellie               TN Wes                 2:40.99  
 22 Hensley, Autumn              N Ala.                 2:41.01  
 23 Smith, Eboni                 Claflin                2:43.32  
 24 Bruner, Stephanie            TN Wes                 2:43.67  
 25 Brakke, Katie                Ala Hunt               2:44.57  
 26 Erin, Covington              N Ala.                 2:48.00  
 27 Clarke, Katelyn              Ala Hunt               2:54.27  
 28 Stryker, Annika              Berry                  3:00.03  
 
Event 22  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Azcue, Ayrton                Clayton                1:50.36  
  2 Willett, Robert              Birm                   1:51.88  
  3 Delaney, Kevin               Emory                  1:57.68  
  4 Anderson, Charles            Clayton                1:57.79  
  5 Ortega, Jose                 Ala Hunt               1:58.37  
  6 Crews, Patrick               Emory                  1:58.95  
  7 Traynelis, Josh              Emory                  1:59.43  
  8 Wilson, Jeff                 Ala Hunt               1:59.62  
  9 Matheson, William            Emory                  2:01.57  
 10 Tupper, Devin                Furman                 2:01.76  
 11 Smith, DeAnthony             Bethel                 2:02.81  
 12 Hemingway, Andrew            Emory                  2:04.26  
 13 Kim, Alex                    Emory                  2:04.72  
 14 Potok, Thomas                TN Wes                 2:05.50  
 15 Lloyd, Mitchell              Furman                 2:06.29  
 16 Howell, Will                 Berry                  2:07.11  
 17 Brinker, Quemell             Rust                   2:21.29  
 18 Ham, Da'Savian               Rust                   2:31.68  
 19 Love, Aaron                  Rust                   2:47.55  
 -- Leslie, Cory                 Unattached            X1:49.59  
 -- See, Jeff                    Unattached            X1:50.44  
 -- Gilmer, Lee                  Unattached            X1:53.21  
 -- Woodman, John                Unattached            X2:08.19  
 
Event 23  Women 3000 Meter Run Section A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zaborowska, Ewa              Harding                9:46.39  
  2 Galvin, Paige                Clayton               10:36.95  
  3 Hull, Rachel                 TN Wes                10:38.16  
  4 Surtees, Tamara              Emory                 10:43.52  
  5 Kawamoto, Brooke             Emory                 10:49.29  
  6 Kruse, Michelle              Ala Hunt              10:49.45  
  7 Lorch, Meredith              Emory                 10:50.37  
  8 Roberts, Rachel              Harding               10:50.69  
  9 Smith, Hannah                Emory                 10:57.50  
 10 Spence, Kasey                Ala Hunt              11:09.05  
 11 Taylor, Kelsey               Harding               11:16.21  
 12 Priest, Amber                Harding               11:35.84  
 
Event 24  Men 3000 Meter Run Section A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Given, Wilkerson             Furman                 8:20.40  
  2 Simpson, Anthony             Bryan                  8:40.97  
  3 McLeod, Jason                Bryan                  8:42.15  
  4 Hatfield, Connor             Bryan                  8:47.80  
  5 Sorenson, Parker             Bryan                  8:48.45  
  6 Bemowski, Joey               Ala Hunt               8:57.00  
  7 Miller, Jack                 Furman                 9:00.35  
  8 Dorsey, Dante                Ala Hunt               9:19.79  
  9 Sinor, Andrew                Furman                 9:34.53  
 -- See, Jeff                    Unattached                XDNF  
 -- Moshier, Josh                Unattached                XDNF  
 -- Leslie, Cory                 Unattached                XDNF  
 
Event 27  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Walker, Ayana                Shorter                  24.83   1 
  2 Hackworth, Kenyattia         Hinds                    25.03  10 
  3 Spikes, Lakeisha             Shorter                  25.12   1 
  4 Robinson, Iris               Hinds                    25.38   9 
  5 Ballard, Ashley              Shorter                  25.44   1 
  6 Goode, Tiarra                Birm                     25.56   1 
  7 Montague, Arielle            Bethel                   25.64   3 
  8 Adjibaba, Debora             Emory                    25.89   1 
  9 Byrd, Pamala                 Hinds                    25.99   9 
 10 Pennix, Lauren               Claflin                  26.09   2 
 11 Smith, Alexis                Shorter                  26.11   2 
 12 Leonard, Kaele               Emory                    26.20   3 
 13 Matchingtouch, Jameka        Bethel                   26.28   4 
 14 Anwah, Ifeoma                Ala Hunt                 26.39   3 
 15 Jannah, Khadijah             Ala Hunt                 26.63   6 
 16 Jackson, Jasmine             Shorter                  26.93   3 
 17 Johnson, Kimaya              Ala Hunt                 27.06   5 
 18 Taylor, Jazmyne              Chatt                    27.25   2 
 19 Durant, Chante               Claflin                  27.49   5 
 20 Haynes, Marquisha            Miss Col                 27.55   4 
 21 Hampton, Charese             Rust                     27.81   9 
 22 Sexton, Beth                 TN Wes                   27.95   4 
 23 Holmes, Misha                Furman                   28.05   5 
 24 Le'Sueur, Keaundria          Rust                     28.09  10 
 25 Madison, Jasmine             Clayton                  28.17   7 
 26 Richardson, Jazman           Claflin                  28.18   6 
 27 McCready, Alyssa             Emory                    28.24   6 
 28 Harris, Kaycee               TN Wes                   28.26   5 
 29 Varnedoe, Jozlyn             Clayton                  28.35   7 
 30 Richardson, Jhaquil          Clayton                  28.63   8 
 31 Phillips, Katharine          TN Wes                   28.70   7 
 32 Hendrix, April               Rust                     28.71   9 
 33 Gayle, Deanna                Chatt                    28.78   2 
 34 Robinson, Markia             Birm                     28.79   4 
 35 Reinemund, Chrissy           Furman                   28.80   7 
 36 Parra, Hannah                Emory                    28.92   5 
 37 Hale, Kristina               Bethel                   29.00   6 
 38 Guthrie, Taylor              Birm                     29.16  10 
 39 Hall, Mykeal                 Miss Col                 29.31  10 
 40 Chisholm, Brittany           Birm                     29.73   8 
 41 Tynes, Morgan                Miss Col                 30.59   9 
 42 Moscioni, Lauren             Furman                   30.84   8 
 43 Hubbell, Regan               Birm                     31.09   9 
 44 Bell, Zarinah                Chatt                    32.82   6 
 -- Williams, CeCe               Unattached              X24.35   2 
 
Event 28  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Adika                 Shorter                  21.95   1 
  2 May, Rico                    Ala Hunt                 22.55   2 
  3 Giles, Zacharias             Claflin                  22.64   4 
  4 Dixon, Ben                   Miss Col                 22.77   5  22.765
  5 Rice, Cole                   Shorter                  22.77   4  22.769
  6 Moon, Bradley                Shorter                  22.87   5  22.861
  7 Howard, Kory                 Harding                  22.87   3  22.868
  8 White, Dwight                Shorter                  23.00   4 
  9 Hoberman, Max                Emory                    23.11   6 
 10 Johnson, Steven              Chatt                    23.18   5 
 11 Naceanceno, Kevin            Harding                  23.22   5 
 12 Phillips, Cliff              Chatt                    23.33   2 
 13 Speight, Demarcus            Miss Col                 23.33   3 
 14 Davis, Chauncey              Claflin                  23.45   8 
 15 Harden, Erick                Rust                     23.51  10 
 16 Simmons, William             Claflin                  23.66   7 
 17 Hicks, Macio                 Bethel                   23.83  10 
 18 Meeks, Travis                Bethel                   23.96   9 
 19 Knox, Cameron                TN Wes                   24.04   8 
 20 Gay, Devin                   Claflin                  24.08   7 
 21 Rabushka, Adam               Emory                    24.14   6 
 22 Nicholas, Dinero             Clayton                  24.24   8 
 23 Louima, Wilson               Clayton                  24.43   8 
 24 Clark, Carter                TN Wes                   24.44   7 
 25 Bridge, David                Rust                     24.69  10 
 26 Mennel, Louis                Emory                    24.75   9 
 27 Shannon, Jared               Miss Col                 25.22  10 
 28 Parham, Deontae              Rust                     26.35  10 
 -- Davis, Jamal                 Unattached                XDNF   1 
 -- Johnson, Brian               Bethel                      DQ   6  Lane Violation
 -- Dameron, Randall             Unattached              X21.52   1 
 -- Swinson, Terrance            Unattached              X22.05   2 
 -- Talton, Nigel                Unattached              X22.14   1 
 -- Moore, Tyrell                Unattached              X22.40   3 
 -- Fair, Malik                  Unattached              X22.51   3 
 -- Ferguson, Taiwan             Unattached              X22.62   2 
 -- Browne, Richard              Unattached              X24.18   4 
 -- Kirk, Isaiah                 Unattached              X24.65   6 
 
Event 29  Women Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Harding  'A'                                       12:04.58  
  2 Emory  'A'                                         12:32.69  
  3 Clayton  'A'                                       12:48.40  
  4 Ala State  'A'                                     13:06.31  
  5 Ala Hunt  'A'                                      13:11.40  
  6 N Ala.  'A'                                        14:19.06  
  7 Bethel  'A'                                        14:52.48  
 
Event 30  Men Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Birmingham  'A'                                    10:34.83  
  2 Ala Hunt  'A'                                      10:36.00  
  3 Furman  'A'                                        10:37.33  
  4 Emory  'A'                                         10:51.06  
  5 Emory  'B'                                         10:53.98  
  6 Ala Hunt  'B'                                      10:56.74  
  7 Tn Wes  'A'                                        10:57.52  
 
Event 31  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shorter  'A'                                        3:49.01   1 
  2 Ala Hunt  'A'                                       3:56.81   1 
  3 Hinds  'A'                                          3:56.95   1 
  4 Furman  'A'                                         4:11.69   2 
  5 Shorter  'B'                                        4:12.07   1 
  6 Hinds  'B'                                          4:26.50   3 
  7 Furman  'B'                                         4:30.49   3 
  8 N Ala.  'A'                                         4:31.92   3 
  9 Rust  'A'                                           4:32.95   3 
 10 Tn Wes  'A'                                         4:33.15   2 
 11 Tn Wes  'B'                                         4:35.27   3 
 
Event 32  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Ala Hunt  'A'                                       3:19.21   1 
  2 Harding  'A'                                        3:19.56   1 
  3 Shorter  'A'                                        3:21.41   1 
  4 Clayton  'A'                                        3:23.30   1 
  5 Furman  'A'                                         3:28.27   2 
  6 Chatt  'A'                                          3:29.49   2 
  7 Shorter  'B'                                        3:33.97   2 
  8 Bethel  'A'                                         3:40.61   3 
  9 Birmingham  'A'                                     3:42.30   3 
 10 Rust  'A'                                           3:48.72   2 
 11 Rust  'B'                                           3:59.96   3 
 
Event 33  Women 3000 Meter Run B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stockton, Jessica            Bryan                 11:10.03  
  2 Smith, Jessica               Clayton               11:35.90  
  3 McLeod, Michelle             Bryan                 11:43.34  
  4 Acocella, Victoria           N Ala.                11:49.69  
  5 Katherine, Steinman          N Ala.                11:50.80  
  6 Montgomery, Mallory          Miss Col              12:00.91  
  7 Luechtefeld, Kayla           Ala Hunt              12:17.50  
  8 Beckett, Emily               Ala Hunt              12:36.11  
  9 McNorton, Holly              Clayton               12:42.52  
 10 Jordan, Katy                 Berry                 12:56.18  
 
Event 34  Men 3000 Meter Run B Section
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellwood, Stephen             Emory                  9:11.43  
  2 Smith, DaCosta               Ala Hunt               9:17.40  
  3 Clesi, Christian             Birm                   9:23.41  
  4 Bailey, Matthew              Clayton                9:40.50  
  5 Wheat, Scott                 Birm                   9:44.69  
  6 Olsen, David                 Birm                   9:50.79  
  7 Paz, Fernando                Miss Col               9:53.36  
  8 Thomason, Tanner             Clayton               10:06.59  
  9 Greer, Justin                TN Wes                10:17.74  
 10 White, Chris                 Berry                 10:36.33  
 
Event 35  Women 5000 Meter Run Section A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haughey, Sinead              Furman                17:40.05  
  2 Wirzba, Emily                Furman                17:43.15  
  3 Rankine, Paige               Ala State             17:56.30  
  4 Burton, Catherine            Furman                18:03.07  
  5 Cooper, Jennifer             Miss Col              18:53.00  
  6 Lesane, Artrailia            Ala State             19:04.72  
  7 Gregg, Margaret              Emory                 19:55.62  
  8 O'Neal, Lydia                Emory                 20:04.31  
  9 Holdbrooks, Kelsey           Birm                  20:08.95  
 10 Dorris, Rachel               Berry                 20:11.91  
 11 Brady, Olivia                N Ala.                20:29.12  
 -- Gregson, Heidi               Unattached                XDNF  
 
Event 36  Men 5000 Meter Run Section A
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morgan, Jack                 Furman                15:26.09  
  2 Greathouse, Tyler            Furman                15:49.62  
  3 Sigmon, Tim                  Bryan                 15:51.15  
  4 Thompson, Drew               Bryan                 16:04.90  
  5 Wheeler, Cameron             Emory                 16:14.22  
  6 Jenkins, Matt                Bryan                 16:15.76  
  7 Melissas, Craig              Emory                 16:19.61  
  8 Clarke, Anders               Bryan                 16:37.52  
  9 Harris, Kyle                 Berry                 16:40.56  
 10 Flores-Alvarez, Santiago     Emory                 16:59.21  
 11 McKnight, Jordan             Birm                  17:42.48  
 -- Lane, Ciaran                 Clayton                    DNF  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Shorter                    114        2) Emory                      90   
    3) Ala Hunt                    81.50     4) Hinds                      73.50
    5) Clayton                     57        6) Harding                    50   
    7) Claflin                     32        8) Furman                     30   
    9) Ala State                   28       10) Birmingham                 26   
   11) Bryan                       23       12) N Ala.                     13   
   12) Miss Col                    13       14) Bethel                     12   
   15) Tn Wes                       7                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Ala Hunt                    97        2) Emory                      95   
    3) Shorter                     93        4) Birmingham                 63   
    5) Furman                      59        6) Bethel                     54   
    7) Bryan                       47        8) Clayton                    39   
    9) Claflin                     36       10) Harding                    29   
   10) Miss Col                    29       12) Rust                        8   
   13) Chatt                        6       14) Tn Wes                      5